Jak na nejlevnější povinné ručení?

19.08.2018 | Autor: Redakce

Kdo má auto, ten má několik zákonných povinností. Ty nejsou spojeny jenom s tím, že auto je třeba přihlásit, nebo i s tím, že je nutné mít na něm, registrační značky. Jedna povinnost souvisí také s jeho pojištěním. Tou pojistkou je takzvané povinné ručení. Ochrana, která se hodí v době způsobené nehody. Škody, které vzniknou, totiž u ostatních účastníků zaplatí samotná pojišťovna. A co by mělo být při sjednání cílem každého řidiče? Pojistka, která bude nejlevnější. Jak toho dosáhnout?

Vliv má i ten, kdo pojistku sjednává

Velkou roli v tom, kolik bude pojistka stát, má také osoba, která ji sjednává. Pokud se jedná o osobu, která jezdí bez nehod a má živnostenské oprávnění delší dobu, má jasnou výhodu v tom, že je jí přisouzen takzvaný bonus. Ten může být ve výši i 50 procent. Tato hodnota znamená, že o tolik je snížena klasická ceníková cena. Dobré je však zmínit i to, že existuje také malus. I zde jde o hodnotu procentuální, která je však spojena s navýšen ceny.
 

Porovnejte si ceny

Pojistku není nutné sjednávat jenom osobně. Je možné k tomu využít internet. A to nikoliv jenom stránky pojišťovny. Kdo má zájem o nejlevnější ručení, ten by měl ke sjednání využít různé srovnávače. Jak už napovídá sám jejich název, jsou unikátní v tom, že dokážou jednotlivé nabídky jednoduše srovnat, a to konkrétně podle ceny. Jejich výhody jsou jasné a zde je trojice z nich.
 

- Jedná se o přesné ceny

- Informace jsou vypočteny za pár vteřin

- Porovnání je nezávazné
 

V praxi tedy stačí zadat několik konkrétních parametrů a poté si nechat zobrazit jednotlivé pojistky spolu s cenami. Ty se seřadí od té nejnižší a rázem je jasné to, která pojistka je tou nejvýhodnější. To vše jednoduše, prostřednictvím internetu a kdykoliv budete potřebovat.
 

Vliv má také samotný automobil

Zapomínat by se nemělo také na to, že vliv na cenu má i automobil, který je pojišťován. Pokud auto teprve vybíráte, můžete k tomu určitě přihlédnout. Jaký je hlavní parametr spojený právě se samotným výběrem? Jedná se o objem motoru. Platí zde jasná přímá úměra. Čím je objem motoru nižší, tím levnější bude i pojistka. To je pro mnohé celkem potěšující zpráva. A to z toho důvodu, že současný downsizing je spojený s produkcí vozů, kde už nejsou výjimkou ani motorizace s objemem pod jeden litr. Dříve něco nepředstavitelného, dnes realita. Pokud hledáte přece jenom něco lepšího, jsou dnes celkem dobrým standardem vozy s objemem 1,4 litru, které mají dobrý výkon a pojistka na ně rozhodně nestojí nijak vysoké sumy.
 

Zaměřte se na to, co bude pojistka obsahovat

Cenu ovlivňuje i to co všechno daná pojistka vůbec obsahuje. Čím více různých věcí obsahuje navíc, tím dražší může být. Proto když budete využívat kalkulačku připravenou na webu finmoney.cz, je dobré to s rozsahem zbytečně nepřehánět a sestavit si pojistku, kterou lze označit jako základní. Takovou, která poskytne onu ochranu spojenou s tím, že budou proplaceny škody způsobené nehodou. A co naopak řadíme do kategorie připojištění?

- Asistenční služby
- Pojištění skel
- Úrazové pojistky
 

Jak je to s pojistnými limity?

I na díky nim je možné ušetřit. Jelikož jsou zákonem nařízeny, tak existuje daná nejnižší hranice, pod kterou se zkrátka a jednoduše nedá jít. Proto se není nutné obávat, že by vaše povinné ručení bylo úplně špatné. Kdo zvolí právě dané limity, ten si může být jistý tím, že jeho pojistka bude levnější, než je tomu u řidiče, který zvolí ty nejvyšší. U vhodné volby ale kromě ceny přihlédněte také k tomu, jaká jsou rizika spojená s vaší nehodou. Výše pojistných limitů totiž určuje maximální sumy, které pojišťovna u nehody proplatí. Mnoho lidí tak raději zvolí jistější vyšší částky.

 

Poslední inzeráty

Yamaha XT 660Z Tenere

Prodám Yamaha xt 660 z tenere rok výroby 2010 najeto 48 263 km, STK do 27.11 2021, pravidelný servis, zásuvka 12V + 2x USB, vyhřívané rukojetí, mřížka předního světla,…

Zobrazit detail

Malaguti Madison 250

Skútr je v TOP stavu po prvním majiteli s původem ČR. Najeto cca: 32000km (stále v provozu) Rok výroby: 2007 Výkon: 16,2kW Skútr je dovybaven originálním kufrem s opěrkou…

Zobrazit detail

Honda NC 700X

Prodám pěknou motorku stav zánovní bez nutných investic vybavenoů i na delší cestovaní.

Zobrazit detail

Yamaha MT-07

Prodám Yamaha MT-07 r.v. 2017 v super stavu, najeto 15800 km. Kupované a servisované v k2moto. Moto v záruce. 3x klíč, servisní knížka, první majitel. Doplňková výbava: -…

Zobrazit detail

Yamaha XV 1100 Virago

Prodám Yamahu xv 1100 virago. Originál kilometry mohu doložit certifikátem Dekra. Cestovní plexisklo Puig, kožená rolka a brašny. Moto má pohon kardanem a integrovaný…

Zobrazit detail

Zobrazit více inzerátů

MENU

© 2015 ojetemoto.cz, inzerce motorek, čtyřkolek a motopříslušenství po České republice
Kontakt: info(zavináč)ojetemoto.cz
Provozovatel: Kamil Štajgl, Hoštejn 94, 789 01 Zábřeh
IČ: 75489708